Jak wygląda wypełnianie ust i zmarszczek?


Teraz możliwości medycyny estetycznej i kosmetologii są tak ogromne, że aż żal byłoby z nich nie skorzystać. Niezależnie od tego, jaki jest problem pacjenta czy pacjentki, zawsze można go rozwiązać, wykorzystując właściwy preparat medyczny. Środki tego rodzaju służą m.in. do wypełniania ust i zmarszczek. A na czym dokładnie polega ten zabieg? Jak się go przeprowadza i czy jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta?

Sam zabieg zawsze poprzedza okres przygotowawczy. Trwa on przeważnie kilka dni, w trakcie których pacjentowi nie wolno spożywać aspiryny oraz innych leków mogących zaburzyć krzepliwość krwi. Nie powinno się również zażywać popularnych środków przeciwzapalnych. Korzystne jest natomiast to, że wypełniacze ust i zmarszczek nie wywołują żadnych reakcji uczuleniowych, dlatego przed zabiegiem nie trzeba poddawać się testom alergicznym.

Zanim zabieg na dobre się rozpocznie, wybrane miejsce jest smarowane przez lekarza specjalnym środkiem znieczulającym. Po upływie godziny wypełniacze zmarszczek bądź ust można zaaplikować na wybraną powierzchnię, co czyni się przy pomocy strzykawki o cienkiej igle. Zabieg kończy się najczęściej po upływie ok. trzydziestu minut. Pacjent może wtedy od razu opuścić gabinet i udać się do domu.

Zobacz polecane: medycyna estetyczna poznań.